Architektura i nowoczesne budownictwo – Manhattanhenge 2012

Zdarza się to tylko cztery razy w roku (dwa pełne słońca i dwa półsłoni), ale można założyć, że nowojorczycy wykorzystują go w najlepszy sposób – to znaczy Manhattanhenge.
Wynaleziony przez Neila deGrasse Tysona, połączenie Manhattanu i Stone Henge opisuje zjawisko, kiedy słońce idealnie wyrównuje się ze wschodnio-zachodnimi ulicami Manhattanu.
– Manhattanhenge powstaje, ponieważ łuk Słońca jeszcze nie osiągnął tych granic (przesilenia) i jest w drodze do nich, kiedy zauważamy zachodzące słońce wzdłuż kanionów naszych wąskich uliczek.
wytłumaczył Tyson.
Stojący daleko na wschód zespół Blogu stał ramię przy ramieniu z dziesiątkami niepokojonych obserwatorów w Tudor City, podwyższonej niszy, która oferuje wyraźny zestrzelony 42-gi Ulicy i jest ozdobiony pięknymi profilami budynku Chryslera i Bank of America Wieża.
Chociaż pochmurne niebo w czwartek pozwoliło tylko kilka czerwonych promieni biegać po bokach budynków, w środę krystalicznie czysty wieczór pokazał czerwoną kulę ognia w całej okazałości, siedząc między ulicami kratą.
Więcej o Manhattanhenge po przerwie.
Wbrew powszechnemu przekonaniu, Tyson wyjaśnia, że słońce wschodzi tylko na wschód i zachodzi na zachód w równonoce.
co drugi dzień słońce wschodzi i zachodzi gdzie indziej na horyzoncie.
– Czy krata Manhattana była idealnie wyrównana z geograficzną linią północ-południe, to dni Manhattanu pokrywałyby się z równonocy.
Ale sieć ulic Manhattanu jest obracana o 30 stopni na wschód od geograficznej północy, przesuwając dni wyrównania w inne miejsce w kalendarzu.
stwierdził Tyson.
Chociaż wszystkie miasta zorganizowane w sposób prostolinijny doświadczyły dnia, w którym słońce zgadza się ze stopniem rotacji tej sieci, dzień Manhattan jest szczególnie ekscytujący i warty uwagi, ponieważ korytarz widokowy miasta rozciąga się na całej Hudson River do New Jersey , a drapacze chmur w mieście definiują.
pionowy kanał do oprawienia zachodzącego Słońca..
Ale najlepszą częścią Manhattanu było pozbycie się zmartwień związanych z uzyskaniem idealnego strzału i po prostu pochłonięcie tej aktywności.
Gdybyś mógł oderwać się od obiektywu kamery, fajnie było być świadkiem ucieczki ludzi na ulice, omijaniem taksówek i autobusów lub czekaniem cierpliwie na cienkiej, żółtej linii drogi, aby obserwować wyrównanie słońca, odpowiednio ignorując ostrzeżenia blowhorn policji, aby oczyścić ulice.
W metropolii, która jest tak szybka, przez kilka chwil wszystkie oczy skupiały się tak bardzo na pięknej 200-letniej sieci miasta, która sama w sobie była niezwykła.
Czy uczestniczyłeś w uroczystościach Manhattanhenge.
Daj nam znać w komentarzach poniżej!
[patrz też: ranking producentów okien, rynny ciągnione, projekty altan drewnianych ]

Powiązane tematy z artykułem: projekty altan drewnianych ranking producentów okien rynny ciągnione