Architektura i nowoczesne budownictwo – Muzeum przyrodnicze „Second Nature” / studio o2a

Dzięki uprzejmości o2a studio Zaprojektowany przez studio O2a, stworzona przez człowieka konstrukcja Muzeum Historii Naturalnej w Jerozolimie jest przeznaczona do świętowania transcendentnej siły i majestatu natury, co jest sprzecznością w kategoriach.
Paradoksalne pytanie, które pojawia się, gdy dochodzimy do projektu budynku, który jest dedykowany jako eksponat dla niezabudowanego, brzmi: jak połączyć tę koncepcyjną lukę między dziełem stworzonym przez człowieka a organiczną.
pomiędzy sztucznym a naturalnym.
Celem wniosku jest podkreślenie tej trudności, przy jednoczesnym umożliwieniu złożonego współistnienia między naturalnym a sztucznym.
interpretowane jako zakres różnych stopni kontroli.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Każdy akt budowania domyślnie stoi w opozycji do środowiska, znajdując się w ciągłej walce z jego naturalnym otoczeniem.
Pytanie o to, co uważane jest za naturalne, a co za sztuczne, jest zagadnieniem niejednoznacznym, zasadniczo kontekstualnym, kulturowym i filozoficznym w jego rozumieniu.
Dzięki uprzejmości studia o2a Rysunek od geologii krasowej dominującej w tym miejscu, muzeum jest zaprojektowane jako w dużej mierze podziemny kompleks, tworząc podziemny ludzki przepływ muzealnych widzów w przeciwieństwie do naturalnego przepływu topografii nad ziemią.
Seria otwartych dolin (otwory krasowe) tworzy pionowe połączenie między muzeum i otwartym krajobrazem zajmującym jego dach, a światło i powietrze wlewa się do pomieszczeń muzealnych pod spodem.
Wiele z nich jest zajętych perforowanymi czerwonymi stalowymi skrzynkami mieszczącymi różne programy muzeum.
Te pola podświetlają tę sztuczność, stojąc w ostrym kontraście z zieloną scenerią na dachu muzeum.
Dzięki uprzejmości o2a studio Od bulwaru Ruppin, teren zachowany jest jako otwarta zieleń, zapewniając miastu ogromną publiczną przestrzeń swobodnie dostępną dla wszystkich oraz jako bezpośrednią kontynuację publicznej promenady planowanej dla tej arterii.
Od Museum Boulevard (Burla Street) muzeum prezentuje charakterystyczną fasadę składającą się z ciętych CNC płyt kamiennych ze szklanym tłem.
Ta fasada sfabrykowanych drzew stoi w zestawieniu z naturalnym ulistnieniem terenu i podkreśla kontrast między tym, co stworzone przez człowieka, a tym, co organiczne.
We wnętrzu fasada tworzy dynamiczny las cieni, minimalizując blask słońca, pozwalając jednocześnie na ulotne przebłyski z zewnątrz.
Dzięki uprzejmości o2a studio Plan samego muzeum jest echem linii komunalnych.
prawdopodobnie sama natura z własnej inicjatywy – przynależność do ustawowej archeologii terenu w jej formie.
Wraz z zielonymi otwartymi przestrzeniami zamieszkującymi jego dach, muzeum wprowadza wieloaspektowy pokaz różnicy między pojęciem sztucznym i naturalnym, ustanawiając miejsce jednocześnie udomowione i dzikie.
Druga Natura.
Dzięki uprzejmości o2a studio Architekci: o2a studio Lokalizacja: Jerozolima, Izrael Członkowie zespołu: Omer Barr, Amit Mandelkern, Michal Barash Powierzchnia zabudowy: 20 000 m2 Powierzchnia terenu: 40 000 m2 Rok: 2012
[podobne: projekty altan drewnianych, jula łódź godziny otwarcia, ranking producentów okien ]

Powiązane tematy z artykułem: jula łódź godziny otwarcia projekty altan drewnianych ranking producentów okien