Kącik architekta – Główny plan portu Dongjiang / HAO + Archiland

Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Centralna propozycja Dongjiang przez HAO (Biuro Holm Architecture) + Archiland Beijing obejmuje 280 000 metrów kwadratowych inwestycji mieszkaniowej, z 40 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, handlowej i publicznej o mieszanym przeznaczeniu.
Projekt rozwija się wokół głównej lokalizacji na plaży z centralnym deptakiem dla pieszych, który obsługuje zarówno bloki mieszkalne o niskim i średnim standardzie.
Główna promenada biegnie równolegle do plaży, tworząc widoki na wodę, zabierając odwiedzających przez ogrody i handlu detalicznego w ramach nowego rozwoju.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Strona znajduje się w rejonie Binhai, 60 kilometrów od miasta Tianjin w północnych Chinach, na nowo rozwiniętym odcinku wybrzeża.
Osiedle mieszkaniowe w kształcie wydmy zaprojektowano w celu maksymalizacji światła słonecznego, zapewniając, że każde mieszkanie otrzymuje co najmniej dwie godziny bezpośredniego światła słonecznego dziennie, jednocześnie optymalizując widoki z poszczególnych apartamentów, a także naturalną wentylację.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Zachodni kraniec terenu zapewnia dostęp do pojazdów z zasypem, a także dostęp do podziemnych miejsc parkingowych uwalniających wnętrze miejsca dla pieszych, podczas gdy północna część witryny jest opracowywana jako mieszana.
wykorzystaj rozwój biur i handlu detalicznego.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland.
Z Dongjiang Masterplan chcieliśmy opracować typologię mieszkaniową, która pozwala uzyskać wysoką gęstość, jednocześnie emulując naturalne otoczenie terenu.
Budynki o kształcie wydmy tworzą niepowtarzalne układy mieszkań, wszystkie z bezpośrednim nasłonecznieniem, naturalną krzyżową wentylacją i bezpośrednim połączeniem z sąsiednim morzem i plażą ,.
powiedział Jens Holm, założyciel HAO / Holm Architecture Office.
Dzięki uprzejmości HAO + Archiland Architekci: HAO (Biuro Architektury Holm) i Archiland Pekin Lokalizacja: Tianjin, Binhai, Chiny Program: Rezydencyjny, Biuro, Komercyjny i Krajobraz Rodzaj: Zaproszony Konkurs Rozmiar: 280.000 M2 mieszkaniowy, 40.000 M2 Mieszany Office & Retail
[więcej w: projekty altan drewnianych, projekty altan drewnianych elektryczne, balustrada szklana zewnętrzna ]

Powiązane tematy z artykułem: balustrada szklana zewnętrzna bloczki keramzytobetonowe projekty altan drewnianych