Architektura 21szego wieku : Busan Lotte Town Tower / SOM

SOM Obecnie w budowie, Busan Lotte Town Tower w Busan w Korei Południowej stoi nad sąsiednim nabrzeżem jako nowa brama do wschodniej Azji.
Wznosząca się na 510 metrów, ta wielofunkcyjna wieża doda 6,3 miliona metrów kwadratowych do tego tętniącego życiem miasta portowego.
Unikalny język ograniczający określa jego masę, która wywodzi się z wielu wpływów, w tym ze strony kompaktowej, złożonego programu i optymalizacji widoków.
Wieża będzie zawierała wiele zrównoważonych funkcji i wydajny betonowy system konstrukcyjny, który maksymalizuje efektywność 107 pięter.
Więcej szczegółów po przerwie.
+ 15 Przeznaczony do tego, by służyć jako punkt orientacyjny rozwijającemu się miastu Busan, jego kompaktowe miejsce usytuowane na półwyspie między dwoma ruchliwymi mostami zostało wykorzystane jako okazja do stworzenia wieży, która łączyła zmysły zarówno w pionie, jak i na płaszczyźnie podłoża.
24-godzinny chodnik dla pieszych obejmuje bazę umożliwiającą swobodny przepływ ruchu pieszego.
Po wejściu na podium wieża jest podzielona na ćwiartki, w których mieszczą się hole dla ich odpowiednich miejsc docelowych.
sprzedaż detaliczna, biurowa, hotelowa i mieszkalna.
.
SOM Główne komponenty programu zawarte są w wizualnie rozróżnialnych woluminach, w których odwraca się obrót w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.
W części mieszkalnej z pięter 59-77 mieści się 12 apartamentów o powierzchni od 2-3 sypialni, natomiast w części górnej na piętrach 83-98 znajduje się 9 apartamentów.
Część biurowa wieży zostanie zbudowana z otwartych płyt podłogowych, co pozwoli na ulepszenia najemców.
Taras widokowy na dachu oferuje nieskrępowane widoki na miasto.
.
SOM Beton o dużej wytrzymałości jest wykorzystywany w głównych elementach konstrukcyjnych.
Rdzeń betonowy mieści wszystkie pionowe ruchy piesze, a także przebiegi mechaniczne.
Ściany wysięgnika na miejscu przenoszą obcią.enia z kolumny obwodowej na sześć kolumn.
One.
Kształt struktury buttowanej skutecznie minimalizuje materiał, a jednocześnie maksymalizuje odporność na obciążenie i pozwala każdej warstwie mieć niezależne układy kolumn odpowiednie do jej funkcji.
.
SOM Zgodnie z SOM, wiele systemów kontroli środowiska zostanie wykorzystanych w celu zmniejszenia zużycia energii, począwszy od lekkich półek, aby uzyskać lepsze światło dzienne, a skończywszy na technologiach kogeneracji energii.
.
SOM Oczekuje się, że zostanie ukończony w 2016 r., Wieża Miasta w Busan Lotte ma być najwyższą w mieście.
Aby zobaczyć aktualne zdjęcia z budowy, odwiedź użytkownika Flickr User Jens-Olaf.
S Busan Lotte Town Tower photostream.
.
SOM
[więcej w: olx stalowa wola, deski na ogrzewanie podłogowe, balustrada szklana zewnętrzna ]

Powiązane tematy z artykułem: balustrada szklana zewnętrzna deski na ogrzewanie podłogowe olx stalowa wola