Budownictwo i architektura : Czterech zwycięzców z Pritzker-Prize, którzy przedstawią projekty koncepcyjne nowej wieży biurowej na Manhattanie

L & L Holding Company, LLC, ogłosiła dzisiaj, że cztery z najbardziej uznanych na świecie firm architektonicznych.
Foster + Partners (Lord Norman Foster), Rogers Stirk Harbour + Partners (Lord Richard Rogers), OMA (Rem Koolhaas) i Zaha Hadid Architects.
biorą udział w tym tygodniu w fazie koncepcyjnej konkursu architektonicznego na nową wieżę biurową, która zostanie zbudowana na 425 Park Avenue na Manhattanie.
W kwietniu tego roku firma L & L Holding zaprosiła 11 najbardziej uznanych architektów na świecie do wyrażenia zainteresowania konkurowaniem o zlecenie zaprojektowania nowej wieży przy 425 Park Avenue.
Spośród zaproszonych, dziewięć firm zdecydowało się wziąć udział w konkursie.
Po dokładnych rozważaniach L & L Holding zawęziła listę do czterech wybranych firm, z których każda jest prowadzona przez zdobywcę nagrody Pritzkera, architekta z dużym międzynarodowym doświadczeniem i sprawdzoną wiedzą w zakresie projektowania biurowców.
Architekci i ich zespoły przygotowały i prezentują swoje koncepcyjne projekty w tym tygodniu dla wieży o powierzchni 650 000 stóp kwadratowych, która zostanie zaprojektowana zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju LEED.
– Cieszymy się z przytłaczającej odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy od kilku największych na świecie architektów.
powiedział L & L Holding prezes i dyrektor generalny David Levinson.
.
Prawdziwe zainteresowanie wyrażane przez te firmy dodatkowo potwierdza nasze przekonanie, że 425 Park oferuje jedyną w swoim rodzaju okazję dla renomowanego architekta, aby odcisnąć niezatarte piętno na jednym z najbardziej znanych na świecie korytarzy biurowych.
Pan Levinson dodał: W naszym pragnieniu stworzenia łatwego do zarządzania procesu musieliśmy ograniczyć udział w fazie koncepcyjnej do czterech firm.
Chociaż nie mogliśmy pomylić się z żadnym z architektów, wybór Hadida, Fostera, Koolhaasa i Rogersa opierał się na wielu czynnikach, w tym bogatym doświadczeniu każdego architekta w projektowaniu biur, a także różnorodności stylów i podejścia oferowane przez grupę.
Ponadto architekci ci wymownie wyrazili swój pogląd, że 425 Park Avenue musi na nowo zdefiniować nowoczesne środowisko biurowe, jednocześnie szanując i zwiększając ponadczasowy urok dzielnicy Plaza.
Hotel 425 Park Avenue, położony w sercu słynnej dzielnicy Plaza w Nowym Jorku, będzie pierwszym pełnowymiarowym budynkiem biurowym na tym historycznym odcinku od pół wieku.
Wieża będzie usytuowana wzdłuż dwupasmowego bulwaru Park Avenue z atrakcyjnymi zielonymi medianami, ekspozycjami sztuki współczesnej i szerokimi chodnikami.
Dzielnica ta jest również uznawana za epicentrum doskonałości architektonicznej, czego przykładem jest pobliski budynek Seagram i Lever House, które są tylko pięcioma strukturami w Nowym Jorku, aby zdobyć uznaną nagrodę AIA.
25 Year Award..
Architekci.
koncepcje są prezentowane 10 i 11 lipca kierownictwu L & L Holding, a także dyrektorowi ds.
konkurencji, Vishaanowi Chakrabartiemu, który jest dyrektorem Centrum Urban Estate na Columbia University – Graduate School of Architecture, Planning and Preservation.
Każdy z tych architektów podziela przekonanie L & L Holding, że projekt ten stanowi niezwykłą okazję, aby stać się liderem we współczesnym projektowaniu biurowców, i podobnie jak legendarne budynki Park Avenue, które go poprzedziły, służą jako globalny nośnik dla miejsc pracy przyszłość,.
zauważył pan Chakrabarti.
Jesteśmy podekscytowani pomysłami prowokującymi do myślenia, które stworzyli ci legendarni architekci.
Ostateczne wywiady z architektami zostaną przeprowadzone, w razie potrzeby, we wrześniu, z ostatecznym wyborem architekta, który zostanie złożony w październiku.
L & L Holding przewiduje dwuletni proces projektowania i pozwolenia na budowę, który rozpocznie się w 2013 r., A rozpoczęcie budowy przewidziano w 2015 r.
L & L oczekuje, że nowa wieża 425 Park Avenue zostanie ukończona do końca 2017 r.
[hasła pokrewne: deski na ogrzewanie podłogowe, wizualizator elewacji, cennik budowlany fundamenty ]

Powiązane tematy z artykułem: cennik budowlany fundamenty deski na ogrzewanie podłogowe wizualizator elewacji